Bodová stropní LED světla

Zapuštěné bodové stropní LED světla mají úhel vyzařování do 90°. Stejně jako žárovky GU10 nebo MR16 s paticí a rámečkem se používají do interiéru – obýváku, kuchyně, chodby, kanceláře, ale také v hotelech a restauračních zařízeních. Jsou stejně zajímavé i svou úsporou elektrické energie, více než 80% a životností až 40000 hodin (při běžném svícení více než 10 let).

S klasickými bodovými světly na žárovky GU10 a MR16 jsou cenově srovnatelné, mají však lépe vyřešen odvod tepla. Jelikož ve svítidle je více prostoru než v žárovce, vejde se do nich kvalitnější, zpravidla větší transformátor napětí z 230V na příslušné napětí. Tyto svítidla proto mohou být při stejném výkonu užší, čímž se vejdou i do sádrokartonových stropů, kam by se již žárovky nevešly. To zároveň znamená, že tato svítidla najdete i ve výkonech, v jakých se žárovky GU10 a MR16 nevyrábějí. A v neposlední řadě jsou podle nás i vhodnějším designovým prvkem.

Napájení je možné přímo ze sítě na 220-230V, protože všechny naše svítidla již mají vlastní transformátor na příslušné napětí. Bodové LED světla jsou také včetně světelného zdroje, tzn. není třeba zvlášť dokupovat žárovku.

Nabízíme na výběr 3 druhy bodových svítidel podle použitých LED čipů:

– Levné Power LED byly prvními bodovými LED svítidly. Vyznačují se velmi úzkým úhlem vyzařování. Do budoucna může být problémem, že se přestanou vyrábět a jejich náhradu bude těžké sehnat.
– Spolehlivé COB LED svítidla jsou svítidla nové generace, kde je multičip umístěn přímo na hliníkové vodicí desce a jsou pokryty vrstvou luminoforu, čímž dochází k rovnoměrnému odvádění tepla. Jsou proto výkonnější a spolehlivější.
– Stejně spolehlivé COB + SMD LED svítidla jsou kombinací čipů COB a SMD. Rozdíl oproti COB svítidlům je hlavně v designu těchto svítidel a v tom, že použitím SMD čipů mají COB + SMD svítidla zpravidla širší úhel vyzařování.