Přisazená LED svítidla

Mezi přisazená LED svítidla řadíme jednak náhrady za tradiční halogenové světla do stropu, určené pro povrchovou instalaci, a také různé nástěnné svítidla (např. UFO lampy). Můžete je ale instalovat i na sádrokarton, při případné výměně pak nezůstane vyřezaný otvor. Většinou slouží pro použití v interiérech, ale UFO lampy a mini panely s krytím vyšším než IP44 mohou být použity i do exteriéru. Tato svítidla ušetří 80% elektrické energie a mají životnost až 40000 hodin. To je při běžném svícení i více než 10 let.

Přisazená LED svítidla jsou dostupné ve třech barvách světla: teplá bílá (2700-3500K), denní bílá (4000-5000K) a studená bílá (5500-7000K). Obecně platí, že chladnější odstín bílé barvy světla je vhodný na místa, kde se vyžaduje zvýšená pozornost a koncentrace. Teplá bílá se hodí do domácnosti (obýváku, ložnice), protože podporuje relax. Denní bílá je něco mezi, nejbližší dennímu světlu.

Napájení je možné přímo ze sítě na 220-230V, protože všechny naše svítidla již mají připojen transformátor napětí, nebo je transformátor součástí balení. LED světla jsou včetně světelných zdrojů, tzn. netřeba dokupovat zvlášť žárovku.